O nás

Pocházím z rodiny s krejčovskou tradicí a dlouholetými zkušenostmi s módou. Naše rodinné krejčovství vzniklo v Makedonii roku 1964. Ke krejčovině jsem měl vždycky blízko. Od patnácti let jsem pracoval u svého strýce v Paříži, kde měl krejčovský salon, ve kterém se často objevovaly i známé tváře. Chodil k nám Christopher Lamber, Gérard Depardieu a mnozí jiní. Zde jsem získával zkušenosti, objevil jsem svou lásku k módě a uvědomil si, co bych chtěl v životě dělat dál. Nejsem sice vyučený krejčí, ale strýc mi předal všechny své zkušenosti a já jsem mu za to neskutečně vděčný.


Často se mě lidé ptají čím bych byl kdybych nebyl krejčím. Svou práci miluji a neumím si představit, že bych dělal něco jiného, ale pokud už bych si musel vybrat, byl bych asi hercem nebo ševcem. V roce 2000 jsem otevřel v Ostravě svůj první krejčovský salon, kde jsem sbíral zkušenosti a postupně se zlepšoval, což trvá v podstatě dodnes. První půlrok jsem dělal všechno sám. Po půl roce jsem si najal první švadlenu a každým rokem přibývaly. V té době jsme dělali jen opravy oděvů, které děláme dodnes.


V roce 2010 jsme ale chtěli změnu. Chtěli jsme našim zákazníkům nabídnout i něco jiného, tak nás napadlo začít se zakázkovým šitím. A tak jsme začali šít košile na míru. Začátky byly těžké, školili jsme nové zaměstnance, investovali jsme pořád do dalších a dalších strojů a vybavení. Zabralo to asi rok než jsme to doladili. V té době to dělaly 4 švadleny.Inspirujeme se nejnovějšími trendy, stále vytváříme nové střihy, upravujeme ty staré, vymýšlíme nové tvary límce a manžet. Svou práci bereme jako koníčka a snažíme se neustále vyvíjet. Naši zákazníci si naše košile rychle oblíbili a chtěli k nim mít i oblek na míru. Takže jsme začali šít i obleky. To byly další dva roky učení a dalších investic. Na takový oblek je totiž potřeba velkého množství různých strojů- dírkovačky, knoflíkovačky, žehlicí technika... Bylo to náročné, ale dokázali jsme to a dnes patříme mezi ta nejlepší krejčovství v celé republice.


Obleky na míru dnes šijeme již do 48 hodin a košili na míru zvládneme pro zákazníka připravit do druhého dne. Nyní chceme dále rozšiřovat naši organizaci a vytvářet nová pracovní místa. Zakázek stále přibývá. Jenom za uplynulý rok jsme ušili téměř tisícovku obleků a dvě tisícovky košil.


Děkuji všem naším klientům za počáteční trpělivost a důvěru v naše služby. Bez nich bychom nebyli tam, kde jsme dnes.

Do budoucna plánujeme mnoho dalších změn a inovací. Sledujte nás dál.


Abi Totre

Pánský krejčí, módní návrhář a stylista